پوشاک استانبول


» زمان کوددهی سرک ازت گياه کلزاكلزا نياز فراواني به ازت داراست و استعمال از كود ازته براي افزايش عملكرد ضروري است ,
كلزاي پاييزه 70 كيلوگرم ازت از خاك جذب مي كند , يك بدن دانه برداشت شده كلزا با 42 درصد روغن و 38 درصد پروتئين در كنجاله , محتوي 35 كيلوگرم ازت است , كود مورد نياز كلزا براي دستيابي به عملكردي مناسب , از 50 كيلوگرم ازت در هكتار تا 240 كيلوگرم گوناگون است . به صورت كلي 300 كيلوگرم در هكتار كود ازته در هر هكتار كشت كلزا نياز مي باشد , كه اين ميزان ازت به صورت يك سوم در هنگام كاشت ( ازت پايه ) و دوسوم در دو تراز از رویش به صورت سرك مصرف مي شود .
گياهاني كه در گیر كمبود ازت می‌باشند , كوتاه باقی‌مانده و رنگ شاخ و برگ آن ها از سبز تيره به سبز كم رنگ تا زرد رنگ مي گرايد . ازت از برگهاي پير به برگهاي برنا منتقل مي شود و برگهاي پيرتر خشك مي شوند . برگهاي باقيمانده اکثر وقت ها ارغواني و بي رنگ مي شوند . تعداد غلافها كم و عملكرد به شدت كاهش مي يابد .
بهترين زمان براي دادن كود ازته , در پايان فصل زمستان است . كاربرد ازت در حین كشت و فرآیند اوليه به ويژه در كشت هاي زودهنگام موجب افزايش رویش رويشي مي شود كه اثر كمي در عملكرد دارااست . كاربرد كود نيتراته در تراز گلدهي نيز مشكل است , زيرا در اين زمان خاك استارت به خشك شدن مي كند و قابليت دسترسي كود به بارندگي يا آبياري بستگي داراست .
ازت وقتي به شكل نيترات به کارگیری مي شود , خيلي سريع خیس براي گياه قابل دسترسي است , البته كلزا مي تواند فرم آمونياكي را نيز استعمال كند . كود آلي منبعي از ازت است البته میزان آن در اشکال گوناگون كودهاي آلي متغير است , در نتيجه مقادير معین مصرف آن را مي توان تعيين كرد .


آخرین مطالب این وبلاگتعمیر پکیج در شیرازتعمیر برد پکیج در شیراز
Buy website Traffic
بلیط هواپیما چارتریخرید بلیط ارزان هواپیما چارتری
ثبت آگهی رایگان درج آگهی ویژه در بالون آگهی  لوازم خانگی   |   ساروج   |   Buy website traffic cheap   |   ساخت وبلاگ   |   Buy real human website traffic