مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» براي باغهاي پسته دست کم سه زمان دادن كود ازته توصيه می شود


 1????*-  دوره اول همزمان با شروع فصل رشد قبل از باز شدن جوانه های زایشی مي باشد. .حدود نیمی از کود ازته مصرفی باید در این زمان به درخت داده شود که بهتر است از فرم آمونیوم (سولفات آمونیوم ) استفاده گردد . چون جذب این شکل ازت به دمای هوا بستگی ندارد و در هوای سرد قادر به جذب می باشد . میزان مصرف این دوره  250-200کیلوگرم در هکتار بسته به بافت خاک و سن درخت می باشد .
 2*???? -  دوره دوم در زمان مغز رفتن باید داده شود و سعي گردد قبل از مغز رفتن تا اوايل دوره مغز رفتن اين نوبت ازت به باغ داده شود. 25 درصد کود ازته مصرفی باید در این زمان به درخت داده شود . کمبود ازت در این زمان باعث زرد شدن برگ ها ، ریزش جوانه ها ی گل و سال آوری می شود . بسته به نوع بافت خاک در این زمان می توان هم از کود اوره ( خاک شیرین ) ، سولفات آمونیوم ( خاک شور ) استفاده نمود . میزان مصرف 100 کیلو گرم در هکتار
3????*-  دوره سوم كه مصادف با 20-25 روز قبل برداشت مي باشد  از اهميت زيادي برخوردار است و باید با اولین آب به باغ داده شود. درختان پسته اي كه زير بار محصول هستند قسمت عمده مواد غذايي را كه در برگ در طول فصل رشد توليد شده به خوشه هايي اختصاص می دهند كه برداشت میوه از آنها انجام  می شود . اين عامل موجب شده است كه ذخيره مواد غذايي در ريشه و جوانه ها به مراتب كمتر از مقدار مورد نياز براي شروع رشد سال بعد باشد . در این دوره بهتر از کود اوره استفاده شود چون جذب کود اوره در گرما سریعتر  است .همچنین به دلیل محدودیت زمانی که داریم مصرف این کود در این دوره بهتر است  میزان مصرف  در این دوره 100- 150 کیلوگرم در هکتار                                                                                                           ???????? توجه   ???????????????????????? *                                                                                                                                                                     هر چه میزان آب مزرعه کمتر باشد باید از کود ازته کمتری استفاده شود درغیر اینصورت باعث  پژ مردگی برگ و میوه در ماههای گرم سال (تیر ، مرداد ) و سقط جنین و سوختگی میوه می شود .


جشنواره به مدرسه بر می‌گردیم - دیجی کالا
فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ تبلیغاتی  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


پکیج های تبلیغاتی هدفمند و تحت سئو در بلاگسازان پکیج های تبلیغاتی هدفمند و تحت سئو در بلاگسازان مشاهده