پوشاک استانبول


» اثرات کود گوگردی برروی تولیدها باغی و زراعی


کود های گوگردی با ارتقاء امکان جذب عنصرها غذایی مالامال مصرف و ریزمغذی در خاک , به رویش گیاه یاری کرده و موجب بهبود عملکرد پاره ای و کیفی جنس می گردند . مواد غذایی جان دار در کود موجبات فعال شدن باکتری های موثر خاک شده و عملاً اکسیداسیون بیولوژیکی را در خاک تسهیل مینماید . این کود با ضدعفونی نمودن خاک به تندرست گیاه و محیط زیست امداد شایانی نموده و مصرف سموم شیمیایی را کاهش می‌دهد .

گوگرد در خاک :
گوگرد جان دار در خاک به صورت ترکیبات آلی و معدنی موجود هست . بیشتر گوگرد جانور در خاک به صورت ترکیبات آلی است که نمی تواند به وسیله گیاه جذب شود . گوگرد جانور فقط در شرایطی که قادر است جذب گیاه شود که‌این ترکیبات طی مراحل معدنی شدن به فرم سولفات تبدیل شود . گوگرد معدنی ادغام با کودهای دامی به ویژه کود های گرانول مرغی در ذیل خاک و در جوار رطوبت پیاله بازه کوتاهی به فرم سولفات تبدیل می شود .


نقش گوگرد در گیاهان :
گوگرد در سنتز آمینو اسیدهایی مانند سیستئین و متیونین و بطور کلی پروتئین ها و همینطور ویتامین ها کمپانی داراست . اهمیت گوگرد در روند فتوسنتز و ارتقا ایستادگی گیاه در فصل سوزوسرما شناخته شده‌است . حضور گوگرد در گیاهان برای جذب نیتروژن به میزان کافی , حتمی است . حضور گوگرد در مراحل nitrate - reductase که در آن نیتروژن نیتراته به آمینو اسید تبدیل می شود , از اهمیت خاصی برخودار است . نتايج آزمايشها نشان داده‌است كه در حالتی که گوگرد به همراه مواد آلي و باكتريهاي تيوباسيلوس با روش صحيحي جايگذاري شود و رطوبت نيز درحد مناسب باشد , مي‌تواند تا حد 60 درصد عملكرد محصول ها كشاورزي را افزايش دهد .

خاصیت کاربردی کود های گوگردی :
1 - در زمین ها شور و قلیایی منجر می شود علاوه بر موادتشکیل دهنده جان دار در کود سایرعناصر غذایی نیاز گیاه موجود در خاک نیز حل شده و گیاه آنها را جذب نماید .
2- باعث اصلاح خاک های شور یا شور قلیایی می شود.
3- عملکرد محصولات زراعی و باغی را به صورت چشمگیر افزایش می دهد.
4- باعث افزایش کیفیت و بازار پسندی محصولات کشاورزی می شود .
5- میزان نشاسته در غده های سیب زمینی  را افزایش می دهد.
6- اسید های آمینه در محصول پیاز را افزایش می دهد و وزن غده افزایش می یابد.


آخرین مطالب این وبلاگبلیط هواپیما چارتریخرید بلیط ارزان هواپیما چارتری
پوشاک زنانهفروش پوشاک زنانه جدید و ارزان
ثبت آگهی رایگان درج آگهی ویژه در بالون آگهی
تعمیر پکیج در شیرازتعمیر برد پکیج در شیراز  ساروج   |   Buy website traffic cheap   |   لوازم خانگی   |   ساخت وبلاگ   |   Buy real human website traffic