پوشاک استانبول


» علایم زیان نماتد مولد غده در ریشه


1 - توقف رویش طبیعت پسته .

2 - ضعف وبی حالی کلی درخت .

3 - زردی لبه برگها .

4 - قاشقی شدن و ریزش برگهای سرشاخه های درخت .

5 - کم آب وبی برگ شدن رمز شاخه های درخت .

6 - گره گره وغده ای شدن ریشه درخت همراه با پوسیدگی ریشه .

7 - دیر سبز شدن درخت در اوایل بهار نسبت به بقیه طبیعت پسته در گلشن .

راههای شیوع وانتقال نماتد درباغات :

نماتد بوسیله نهال های منتقل شده از خزانه آلوده و کثیف به نماتد وجابجایی خاک کثیف وگل ولای چسبیده به لاستیک تراکتور وگاوآهن وکولتیواتور و ادوات کشاورزی و باغبانی از نقطه ای به نقطه دیگر انتقال میابد .

راههای در دست گرفتن و جنگ با نماتد مولد غده :

الف - به کارگیری از ارقام محلی مقاوم .

ب - ارتقاء عمق ریشه درخاک : در شرایطی‌که در سال های اول رویش وضعیت پرورش ریشه درزمین آماده باشد به طوری که از حیطه عمل نماتد ( 10تا50 سانتیمتر ) ریشه رخنه کند میزان تحمل گیاه ارتقا مییابد و سبب ساز نجات گیاه می شود .
ج - استعمال از چالکود : در خاکهای بینوا استعمال از چالکود و به کار گیری از کودهای پتاسه یاری مؤثری به استقامت گیاه علیه نماتد می کند همینطور حمله ریشه ها به حیطه چالکود با عث توسعه و گسترش ریشه زایی و ایستادگی گیاه به نماتد می شود .
د - به کار گیری از سموم نماتد کش : در مواقع بحرانی و ارتقاء جمعیت نماتد می توان با لحاظ کارشناسان محافظت نباتات از سم نماتد کش راگبی به نسبت 30تا 50 گرم در سایه انداز هردرخت استفاده نمود زمان به کار گیری از سم نماتد کش راگبی در دو نوبت شهریورماه و اسفند ماه است .
ه - انجام عملیات هرس : با حمله فراوان نماتد به ریشه گیاه جهت نجات گیاه از کم آب شدن انجام هرس شدید وحفظ تعادل ریشه و اندام هوایی امداد مؤثری در زنده نگهداشن گیاه و مقاومت نسبت به نماتد می نماید

و-رعایت اصول بهداشتی: شستشوی وسایل وادوات کشاورزی پس از پایان کار در زمین وباغات آلوده از گسترش نماتد به سایر باغات جلوگیری می نماید.

ز- استفاده از خاک رس: اگر خاک زمین زراعی یا باغ شما شنی وآلوده به نماتد می باشد . قبل از هر اقدامی در جهت احداث باغ خاک را با رس ترکیب نموده یا با آب گل آلود(رس دار) آبیاری نمایید چرا که نماتد در خاکهای رسی قادر به فعالیت و جابجایی نمی باشد.


آخرین مطالب این وبلاگبلیط هواپیما چارتریخرید بلیط ارزان هواپیما چارتری
تعمیر پکیج در شیرازتعمیر برد پکیج در شیراز
ثبت آگهی رایگان درج آگهی ویژه در بالون آگهی
Buy website Traffic  ساخت وبلاگ   |   Buy website traffic cheap   |   Buy real human website traffic   |   ساروج   |   لوازم خانگی