» حل اختلال خاک های قلیایی کشور‌ایران

 
آهن و فسفر از موادسازنده مضاعف لازم برای رویش گیاهان است . آهن در سیستم تنفسی و زنجیره انتقال الکترون و فسفر در سیستم مقاومتی گیاهان نقش مهمی دارا‌هستند . بطوری که فقدان هر کدام از این موادتشکیل دهنده سبب ساز کاهش شدید در پرورش و تلاش گیاهان میشوند . این عنصرها در خاک های اسیدی مضاعف و قابل جذب می‌باشند .

متاسفانه اکثری از خاک های کشور‌ایران قلیایی می‌باشند که‌این باعث عدم دسترسی گیاهان به موادسازنده دوچندان اضطراری مثل آهن , فسفر و روی می‌گردد . در سود با کاهش تلاش گیاهان علی الخصوص غلات بر اثر تنش غیرزنده ( فقدان موادسازنده غذایی حتمی ) همراه خوا‌هیم بود .
در خاک های کشور‌ایران فقدان موادسازنده واجب مطرح نیست چون این موادسازنده در خاک می باشند و چه بسا به میزان دوچندان البته به جهت pH بالای خاک منجر غیر قابل جذب بودن آن‌ها می شود .
برای تصحیح و بهبود خاک های آهکی یا این که قلیایی روش متعددی نیست . یکی‌از این روش های حساس و پر کاربرد به کارگیری از گوگرد و هيوميك اسيد میباشد همچنين باکتری های مال تیوباسیلوس توانايي اکسیداسیون گوگرد دارا‌هستند که‌این فعالیت منجر تغییر تحول pH خاک و اسیدی شدن آن شده که منجر قابل جذب شدن عنصرها آهن , روی و فسفر بوسیله گیاهان و پیشرفت در عملکرد و رویش آنان می شود .


آخرین مطالب این وبلاگتعمیر پکیج در شیرازتعمیر پکیج در شیرازتعمیر برد پکیج در شیراز
ثبت آگهی رایگان ثبت آگهی رایگان درج آگهی ویژه در بالون آگهی
آموزش آشپزی سبزینهآموزش آشپزی سبزینهطرز تهیه جدیدترین دسر ها ، غذاهای ایرانی و خارجی
ساخت وبلاگساخت وبلاگساخت وبلاگ رایگان  ساخت وبلاگ