مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» علل ترکیدن پوست تنه طبیعت میوه


ترکیدگی و رخنه‌ در تنه طبیعت امری نسبتا ( معمول است و ممکن است عارضه ها متمایز داشته باشد . یک کدام از شایع ترین علل پارگی ها و رخنه‌ ها در تنه های درخت هوای سرد است . این سوراخ ها را پارگی دراثر یخ زدگی می نامند . چوب داخلی و بیرونی تنه درخت دراثر نوسانات تغییر تحول دما منبسط و فشرده می شود . این فرمان وقتی رخداد می افتد که در فصل‌زمستان دما ها به پایین صفر بویژه پس از یک روز آفتابی زمانی تنه درخت در اثر تابیدن خورشید گرم شده‌است پائین آید . سرعت های متعدد انبساط در بین چوب داخلی و بیرونی قادر است چنین تنشی را روی تنه درخت به وجود آورد و ساخت پارگی کند . فضای سبز سیب بدین مدل پارگی در اثر یخ زدگی کلیدی میباشند . رشد فضای سبز در خاک های دارنده زهکشی ضعیف به پارگی در اثر یخ زدگی کلیدی میباشند . تنه طبیعت سیب را دوغاب سپید می زنند تا از ترک خوردگی در اثر یخ‌بندان پرهیز کنند .


رویش خیلی بسیار در آخرها پائیز تحریک شده در اثر دما های گرم , رطوبت دوچندان , و سطح های فراوان ازت میتوانند سبب ساز ارتقاء آلرژی فضای سبز به پارگی در اثر یخ زدگی شوند .
نوسانات وضعیت پرورش ممکن است منجر پارگی پوست شود . وضعیت مرطوب یا این که رویش مناسب پیرو آب و هوای کم آب ممکن است موجب رویش دوچندان یا این که توانا گردد که باعث به پارگی پوست می شود .
آفتاب سوختگی صورت دیگری از جراحت دیدگی می‌باشد که قادر است موجب پارگی یا این که سوراخ خوردگی شود . این دسته ضرر و زیان به طور معمول ( در فصل‌زمستان در طرف جنوب و جنوبغربی یا این که غرب تنه و شاخه ها به وجود می‌آید . این ضرر و زیان هنگامی افتاق می افتد که سلول های بافت زنده تحت پوست درطول روز های گرم و آفتابی فعال می‌شوند و آنگاه زمانی دمای شب به پایین نقطه نقطه انجماد تنزول پیدا می کند دچار پارگی و مرگ می شوند.در بهار  این نقاط مرده تغییر رنگ می دهند و افتاب سوخته می شوند. این نوع ترک خوردن پوست تنه درخت را آفتاب سوختگی می گویند.پوست نازک درختان جوان به آسیب آفتاب سوختگی خیلی حساس هستند.تنه درختان را میتوان رنگ لاتکس سفید رنگ نمود.
ترکیدگی پوست در درختانی که پوست نازک دارند مانند درختانی مثل گلابی , سیب , گیلاس. بسیار دیده می شود .
ترک خوردگی ها در واقع می توانند در نتیجه زخم های هرس نیز بوجود آیند. هرس سنگین , خاکورزی دیر هنگام , خاک های شنی و خسارت سمپاشی ها می توانند موجب افزایش خسارت سرمازدگی شوند.ترکیدگی ایجاد شده در اثر زخم هرس می تواند در اثر سرمازدگی بزرگتر وتبدیل به شانکر شود.
تنه درختان جوان را در پائیز و زمستان با مواد مناسب می پوشانند تا دچار سرمازدگی یا افتاب سوختگی نشوند. رنگ سفید به بازتاب نور و گرما از تنه درخت کمک می کند.

ترکیدگی تنه درختان سیب بر اثر نوسانات دمایی در فصل خواب نیز بوجود می آید.برای پیشگیری بهتر است از مصرف دیر هنگام کودهای ازته (اوره) خودداری گردد و از ابتدای پاییز آبیاری را متوقف نمود.دوغاب سفید بر روی تنه درخت نیز از آفتاب سوختگی جلوگیری نموده و ترک خوردگی را  کاهش میدهد.


جشنواره به مدرسه بر می‌گردیم - دیجی کالا
فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ تبلیغاتی  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


جشنواره به مدرسه بر می‌گردیم - تا ۷۰٪ تخفیف - دیجی کالا جشنواره به مدرسه بر می‌گردیم - تا ۷۰٪ تخفیف - دیجی کالا مشاهده